Teknolojiler

Tableau 10

Tableau 10 sürümüyle gelen çok zengin yeniliklerden en çarpıcı olanları burada sıraladık. Bu yenilikleri tam fonksiyonlu 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle kendiniz de deneyimleyebilirsiniz.

Tableau Desktop 10 ücretsiz burada.  

Tableau Server 10 ücretsiz burada.  

 
 

Gelişkin Görsellik

Tableau görsel algılama (cognitive recognition) üzerine yaptığı araştırmalarını, innovatif fikirlerini ürüne entegre ediyor, ve daha kolay anlaşılabilir, daha kolay okunabilir bir ön yüz sunuyor.

Farklı cihaz ekranlarına göre otomatik optimizasyon

Artık  dashboard’unuzu tasarlarken farklı cihazlar için (tablet, akıllı telefon, masaüstü) ekran görünümlerini önceden görüntüleyerek optimizasyonlar yapabilir, farklı tasarımlar yaratabilirsiniz. Böylelikle dashboard’unuzu sunucuya farklı cihazlar için optimize edilmiş hali ile yayınlayabilirsiniz. 

Kümelemede Kolaylık

Verinizde birbirleri arasında ilişkiler olan gruplamalar var ve siz buna göre analizler yapmak istiyorsanız, Tableau 10 ile gelen “clustering” özelliğiyle bu artık çok daha kolay. 

Farklı veritabanlarındaki verinizi entegre edin ve kullanın 

Web authoring

Tableau 10 ile artık web üzerinde dashboard yaratıp paylaşabiliyorsunuz. 

Enterprise Yeni Özellikler

Dashboard çalışmalarını diğer kullanıcılarla direk paylaşmak sadece bir tıklama ile mümkün. 

Kara Danışmanlık 2012 yılından bu yana Türkiye'de Tableau temsilciliğini yürütüyor. Tableau konusunda sadece bir yazılım temsilcisi gibi davranmıyoruz, bu ürünü yerelleştirmek ve Türkçe içerik sağlamak için de elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Bu amaç için kurduğumuz  http://www.yeninesiliszekasi.com/ web sitemizi ziyaret edebilir ve burada bulunan örneklere bakabilirsiniz. 

Ekibimizin Türkçe içerik ile hazırladığı blog yazılarında güncel ipuçlarını bulabilirsiniz:

Tableau Notes -> http://tableau-notes.blogspot.com.tr/?view=flipcard

A Blog about Tableau -> http://muratcihanpordogan.blogspot.com.tr/

Tableau Dersleri-> https://melisturkoglu.wordpress.com/category/tableau/

Yeni Nesil İş Zekası